Aktualności

3 punkty odjechały do Pyzdr...:(

• autor: danko91, 2016-04-17 19:55

Więcej w rozwinięciu...

W niedzielne popołudnie do Dąbroszyna zawitała drużyna Warty Pyzdry, z którą przegraliśmy po dość ciekawej i zaciętej grze obu ekip.

Początek meczu był dość wyrównany, zarówno gospodarze, jak i goście próbowali forsować defensywę drużyny przeciwnej. Okazje do zdobycia bramki przez zawodników z Pyzdr kończone były przeważnie niecelnymi strzałami. Dąbroszynianie również mieli okazje. Podanie w pole karne od Borowskiego, Marcin Pięciak zawahał się z oddaniem strzału i obrońcy Warty przejęli piłkę. Stuprocentową sytuację zmarnował Sakowski kiksując tuż przed bramką gości. Mecz ciekawy, FCD coraz śmielej atakowali, jednak to Warta wyszła na prowadzenie. W 24. minucie potrójnie nieudane wybicie piłki z piątego metra przez naszych obrońców, napastnik Pyzdr dostaje piłkę pod nogę i umieszcza ją w siatce po rękach interweniującego Maciejewskiego. 0-1. Goście starali się grać piłką, ale stan murawy nie do końca na to pozwalał, natomiast gospodarze ambitnie walczyli o każdą piłkę, szukając wyrównania. Do końca pierwszej połowy padło jeszcze kilka niecelnych strzałów w stronę obu bramek, ale wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego szkolnego błędu w obronie. 47. minuta, nieudane piąstkowanie Maciejewskiego, piłka przypadkowo odbita przez któregoś z zawodników trafia na 5. metr i w tej sytuacji nie myli się napastnik przyjezdnych. 0-2. Goście uzyskali korzystną przewagę, a nasi zawodnicy dalej walczyli o korzystny wynik, niestety w 58. minucie nie popisał się Olkowski, tracąc piłkę przed polem karnym. W tej sytuacji tracimy trzecią bramkę. 0-3. Wydawało się, że jest już po meczu ale zawodnicy Fanclubu pokazali charakter i zdobyli kontaktową bramkę. 60. minuta, rzut wolny z okolicy 20. metra, Borowski uderza, piłka trafia po rykoszecie do bramki zaskoczonego bramkarza gości. 1-3. Kolejne minuty to lekka przewaga graczy z Pyzdr. Konstruowali składne akcje, ale brakowało wykończenia, bądź też piłkę przejęli nasi obrońcy. Dobre zawody rozgrywał dziś Pawłowski, który kilkukrotnie powstrzymał akcje przeciwników. Okazję na gola dla naszej drużyny mieli jeszcze Kowalski i Kopka, ale zabrakło wykończenia. Ta sztuka udała się dopiero w ostatnich sekundach meczu, gdy z piłką w pole karne zabrał się Daniel Pięciak, oddając mocny strzał pod poprzeczkę bramki gości. 2-3. Zaraz po zdobyciu tej bramki sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Niestety przegrywamy drugi mecz tej rundy, FCD mogło pokusić się w tym meczu co najmniej o remis, ale całą pulę punktową zgarnęła Warta Pyzdry.

Kadra FCD:

M. Maciejewski, D. Olkowski, P. Sakowski, K. Kopka, E. Pawłowski, M. Pięciak, D. Sawicki jr, T. Kowalski, M. Borowski, D.Pięciak, R. Płócienniczak, K. Śledź, H. Kubiak, K. Piotrowski, A. Szymczak, S. Matuszak, A. Ogórek

A już za tydzień w sobotę kolejny mecz ligowy. W ramach 15. kolejki zagramy na wyjeździe z GKS-em Lisewo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17!